poniedziałek, 14 lutego 2011

Lepsi w każdym calu

W niedzielne słoneczne południe na stadionie OKF w Górze odbył się 28 turniej o „Białą Piłkę”. W turnieju uczestniczyły 3 drużyny: gospodarze, Barycz Osetno oraz Korona Czernina. Turniej stanowił rodzaj sprawdzianu przez nieuchronnie zbliżająca się wiosenną rundą rozgrywek.
W pierwszym meczu Pogoń Góra spotkała się z piłkarzami z Czerniny. Nasza drużyna nie wystąpiła w swoim najsilniejszym składzie, gdyż kilku podstawowych graczy udało się na zasłużony odpoczynek po trudach nauki w szkołach średnich.
W pojedynku z rywalami zza miedzy tylko w pierwszej połowie meczu piłkarzom Pogoni udało się nawiązać równorzędną walkę. Do przerwy 1:1. Znacznie gorzej było w drugiej odsłonie meczu. Piłkarze korony byli lepsi w każdym elemencie gry i potwierdzili swoją wyższość strzelając Pogoni 3 bramki. Nasi po przerwie nie potrafili trafić celnie w siatkę gości.
W drugim pojedynku gospodarze spotkali się z piłkarzami z Osetna. Ten rywal był wyraźnie słabszy od Korony. Trzeba tu przypomnieć, iż piłkarze z Osetna występują w „B” klasie a Korona i Pogoń w „A” klasie. Do szatni na przerwę piłkarze Pogoni schodzili, jako zwycięzcy (2:1). W drugiej połowie meczu goście zremisowali, ale nasi piłkarze odpowiedzieli nieomal natychmiast ponownie objęli prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 2 dla gospodarzy.
W ostatnim meczu turnieju spotkały się zespoły Korony Czernina i Baryczy Osetno. Przez pierwszą połowę meczu drużynie z Osetna udawało się nawiązywać w miarę równorzędną walkę z rywalem (1:1). Po przerwie piłkarze z Czerniny wzięli się ostro do roboty i praktycznie stłamsili rywali. Strzelając w drugiej Polowie 4 bramki Korona udowodniła, że tego dnia była najlepsza i po raz trzeci z rzędu wygrali turniej o „Białą Piłkę”. Wygrała w pełni zasłużenie będąc o klasę lepsza od słabo tego dnia dysponowanych rywali.
Przyglądając się grze naszych piłkarzy z obawami należy podchodzić do ich formy i gry. Formy nie ma i gry również. Można zrozumieć, że nie było kilku zawodników, ale to oznacza, że mamy krótką ławkę. Dlatego też ze zdziwieniem przyjąłem do wiadomości informację, iż aż trzech naszych zawodników było na testach w Polonii Leszno. Mowa tu o tak obiecujących piłkarzach jak: Bartek Tomaszewicz, Przemek Skoczylas i Adrian Grzelczak. Pomyślnie testy zdał Przemek Skoczylas i Polonia jest nim zainteresowana. Dziwić się należy Zarządowi Pogoni, że decyduje się na przejście Przemka, który jest podstawowym graczem Pogoni. Chyba, że działacze i trener pogodzili się już ze spadkiem do „B” klasy. W takim wypadku – wszystko jasne.
Zdjęcia z turnieju na moim blogu – piłka nożna.