
Aby przeprowadzić emisję obligacji zakłada się przeprowadzenie następujących działań:
1. Utworzenie tzw. "podmiotu emisyjnego", czyli spółki prawa handlowego ze 100% udziałem głosów na zebraniu wspólników (te 100% głosów miałby Powiat).
2. Podpisanie umowy pożyczki pomiędzy "podmiotem emisyjnym", który staje się pożyczkodawcą a SP ZOZ w Górze jako pożyczkobiorcą. zakłada się, iż SP ZOZ będzie w stanie spłacać wykup obligacji wyemitowanych przez "podmiot emisyjny", czyli de facto Powiat.
Termin wykupu obligacji założono na okres do 30 lat. Oprocentowanie obligacji ma być wyliczane wg: "zmiennej stopy procentowej w oparciu o indeks rynku pieniężnego WIBOR 6M powiększone o stałą marżę w ustalonej wysokości, płatne co pół roku".
Powiat Górowski ma przejąć na siebie zobowiązanie do "wsparcia płatności wynikających z obligacji w przypadku gdyby spłata pożyczki udzielonej SP ZOZ - owi nie wystarczała do dokonania płatności zgodnie z harmonogramem płatności z obligacji".
Całą rzecz opisałem Państwu w dużym skrócie ograniczając się do podstawowych faktów. Prawdopodobnie na najbliższej sesji przedstawiony zostanie projekt uchwały Rady Powiatu w tej sprawie, gdyż bez takiej uchwały Zarząd Powiatu nie może podpisać umowy wsparcia, co w praktyce oznacza wzięcie finansowej odpowiedzialności w przypadku gdyby SP ZOZ nie podołał spłacie pożyczki udzielonej przez "podmiot emisyjny", czyli Powiat. Kółko się zamyka.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz